Naše stavebné materiály sú již na trhu 135 let

První vápenka v rakouském Ernstbrunnu byla založena v roce 1883 panem Adolfem Rochlederem. Tehdy začala výroba vápna v jednoduchých polních kamnech s kapacitou jen několika tun za den. V následujícím desetiletí byla provedena výstavba výrobního závodu. Byly postaveny tři kruhové pece a s pomocí železniční vlečky se pro závod otevřel větší trh.

Pomocí lanové dráhy se dopravovaly vápencové kameny z kamenolomu do závodu. V té době byla ruční práce základem pro výrobu vápna a závod zaměstnával až 200 zaměstnanců.

V dalších letech byla výroba vápna rozšířena o výrobu suchých omítkových a maltových směsí, která dnes výrazně převažuje nad výrobou vápna. V dnešní době již výroba probíhá na moderních plně automatizovaných výrobních linkách.

V roce 1993 byla v České republice založena firma PROFI am BAU CM, spol. s r.o. jako dceřinná společnost, jejímž úkolem bylo zpřístupnit výrobky značky Profi také zákazníkům v České republice. Tehdejším sídlem byly Ivančice. Díky dynamickému rozvoji společnosti přestal areál v Ivančicích dostačovat. V roce 1997 proto firma přesídlila do Brna. Vybudováním vlastního areálu na strategickém místě vedle dálničního uzlu na ulici Vídeňská s dostatečnými skladovacími prostorami, došlo k výraznému zlepšení logistiky a úrovně služeb zákazníkům.

S účinností od 3. 2. 2014 došlo ke změně názvu společnosti PROFI am BAU CM, spol. s r. o. na Profibaustoffe CZ, s.r.o.

.

Historie Ernstbrunn

Všetko to začalo v roku 1883 s tromi kruhovými pecami.

Prvú vápenku v Rakúsku založil v roce 1883 Adolf Rochleder. Ide teda o jednu z najstarších vápeniek v Rakúsku. Výroba bola zahájená pomocou jednoduchých pecí a len s niekoľkými tonami denne. Priemyselná výroba a rozšírenie vápenky (expanzia) bola realizovaná v nasledujúcich desaťročiach (dekádach). Boli vybudované celkom tri kruhové pece a pomocou železnice bola vápenka schopná zásobovať väčší trh. Vápenec bol prepravovaný z lomu do vápenky pomocou lanovky. Behom tejto doby bola ručná práca základom pre výrobu vápna a tvrdá práca až pre dve sto zamestnancov.

Baustoff Produktion

Rovnako vysoká kvalita aj v budúcnosti

Dôsledné zdokonaľovanie existujúcich produktov a služieb, rovnako ako prebiehajúci nový vývoj špecializovaných a vysoko kvalitných výrobných systémov, sú neoddeliteľnou súčasťou podnikovej filozofie spoločnosti z Ernstbrunnu

Naša plne automatizovaná výroba zaručuje rovnako vysokú kvalitu taktiež v budúcnosti!